FaceBook

Ivona - lektorka angličtiny a francouzštiny

O mně: Studuji francouzštinu na filosofické fakultě UK v Praze. V rámci programu Erasmus jsem v roce 2008/2009 absolvovala roční pobyt na Université Lille 3 ve Francii. Výuce angličtiny i francouzštiny se věnuji od roku 2007, kdy jsem začala spolupracovat mj. i s jazykovou školou Alfa LCP. Mám zkušenosti s výukou dětí (školáků i předškoláků) i dospělých, a to jak individuálně, tak ve  skupinách.

Studium jazyka chápu jako příležitost, abychom se v životě nemuseli omezovat na existenci pouze v jednom jediném kulturním prostředí.  Ať už je využíváme při cestování nebo komunikaci s obchodními partnery či přáteli. Dávají nám možnost popovídat si kdekoliv a s kýmkoliv.

Moje výuka: Ze všeho nejdůležitější pro mě je, aby studenti z mých hodin odcházeli s chutí se učit. Učitel se jazyk za studenta nenaučí ani ho k tomu nemůže přinutit, bohužel mu ale může studium znechutit nebo ho od něj i úplně odradit. Snažím se tedy  fungovat jako prostředník, který studentovi jazyk představí, umožní mu ho pochopit a následně použít.

Co se mé metodiky týče, tak kromě gramatiky, kterou vysvětluji vždy česky, v hodinách zapojuji cizí jazyk, co nejvíc to jde. Dbám na to, aby si studenti osvojili jak schopnost mluvit, tak porozumět. Učím živý jazyk, který se opravdu používá.

O Alfa Language Clubs - Praha: V jazykové škole Alfa LCP učím moc ráda, především díky velice příjemnému prostředí a milé atmosféře.  Líbí se mi, že výuka zde probíhá ve velmi malých skupinkách, což velkou měrou přispívá k efektivitě každého kurzu.

Zájmy: Kromě výuky jazyků mě baví práce se zahraničními studenty, podílím se na organizaci letního hudebního festivalu, ráda cestuji, sportuji

připravované kurzy

Zobrazit všechny připravované kurzy